درباره صندوق

نیکوکاری دانشگاه تهران

صندوق سرمایه‌گذاری نیکوکاری دانشگاه تهران یکی از انواع صندوق‌های نیکوکاری است که فعالیت خود را از تاریخ 1393/02/29 تحت مدیریت شرکت سبدگردان کاریزما آغاز کرده است. منابع این صندوق در جهت اعطای بورسيه تحصیلی و پرداخت كمك هزينه آموزشی و پژوهشی به دانشجويان مستعد يا نيازمند در دانشگاه تهران، حمايت مالی از كارآفرينی و توسعه كسب و كار در چارچوب احکام اسلامی و اعطای وام قرض‌الحسنه به دانشجويان مستعد يا نيازمند در دانشگاه تهران، اعطای بن خريد كالاهای اساسي اعم از غذا، پوشاك، كتاب و نظاير آن به دانشجويان مستعد يا نيازمند در دانشگاه تهران، حمايت مالی از درمان و سلامت و پرداخت كمك هزينه خدمات درمانی به دانشجويان مستعد يا نيازمند در دانشگاه تهران، كمك به احداث، نوسازی و تجهيز ساختمان‌های دانشگاه تهران اعم از كلاس آموزشی، كتابخانه، آزمايشگاه، اماكن ورزشی، مسجد و نمازخانه، خوابگاه و نظاير آن با مشارکت خیرین و نیکوکاران مصرف می‌شود.

این صندوق از جمله صندوق‌های درآمد ثابت و با تضمین سود است. مواعد پرداخت سود در این صندوق ماهانه است و مطابق با روال کاری صندوق، در مدت حداکثر 2 روزِ کاری، سود به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود.

در این صندوق سه روش مختلف برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده است:

روش اول: فرد نیکوکار اصل و در نتیجه تمام منافع حاصل از سرمایه‌گذاری خود را به امور نیکوکارانۀ یاد شده اختصاص می‌دهد. در این صورت گواهی سرمایه‌گذاری به‌ نام مدیر اجرای صندوق صادرشده و به شخص نیکوکار مطابق رویۀ پذیره‌نویسی صدور و ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری، لوح تقدیری اعطاء می‌شود.

روش دوم: فرد نیکوکار تمام منافع حاصل از سرمایه‌گذاری خود در صندوق را به امور نیکوکارانۀ یادشده اختصاص می‌دهد. در این صورت گواهی سرمایه‌گذاری به‌ نام شخص نیکوکار صادر می‌گردد.

روش سوم: فرد نیکوکار بخشی از منافع سرمایه‌گذاری خود در صندوق را (که سالانه بیش از حداکثر نرخ سود علی‌الحساب سپردۀ پنج ساله در سیستم بانکی کشور نخواهد بود)، به خود اختصاص داده و در صورتی‌که سرمایه‌گذاری وی در صندوق منافعی بیشتر عاید نماید، مابقی منافع را به امور نیکوکارانه یاد شده اختصاص می‌دهد. در این صورت نیز گواهی سرمایه‌گذاری به‌ نام شخص نیکوکار صادر می‌شود.

 

نوع صندوق
درآمد ثابت و با تضمین سود
تاریخ آغاز فعالیت
1393/2/29
مدیر صندوق
سبدگردان كاريزما
متولی صندوق
مشاور سرمايه‌گذاری نيكی‌گستر
مدیران سرمایه گذاری
سهيل پور صادقی حقيقت
حداقل نرخ سود پیش‌بینی امیدنامه
15%
دوره های تقسیم سود
ماهانه
نوع دارایی های صندوق
منابع درآمد ثابت
ارزش اسمی هر واحد سرمایه گذاری
1,000,000
حداقل تعداد واحدهای قابل سرمایه گذاری هر سرمایه گذار
1
تاریخ قیمت صدور قیمت ابطال خالص ارزش آماری تعداد واحدهای سرمایه گذاری کل خالص ارزش دارایی ها
1398/1/30 1,052,819 1,051,306 1,051,306 16,880 17,746,057,884

مراحل سرمایه‌گذاری

مراحل سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاران می‌توانند پس‌از ثبت‌نام در پرتال تامین سرمایه لوتوس پارسیان و دریافت کد رهگیری و کد فعال‌سازی، با در دست داشتن مدارک شناسایی (شناسنامه و کارت ملی) به یکی از شعب بانک پارسیان و یا نمایندگان بیمه امین پارسیان مستقر در شعب بانک مراجعه کنند و پس‌از احراز هویت نام کاربری و کلمه عبور خود را از طریق پیامک دریافت کنند. مراحل سرمایه‌گذاری در صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران به شرح زیر می‌باشد:

مراحل صدور:

• مراجعه به پرتال شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان به آدرس www.lotusib.ir
• وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور در صفحه ورود
• ورود به صفحه "درخواست صدور و ابطال"، انتخاب صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران و عملیات صدور 
• انتخاب روش سرمایه‌گذاری
• تعیین مبلغ مورد نظر برای سرمایه‌گذاری و ثبت سفارش 
• تأیید صحت اطلاعات موجود در رسید نهاییِ صدور واحدهای سرمایه‌گذاری 
• واریز وجه به حساب صندوق با هر کارت بانکی و از طریق درگاه پرداخت شاپرک 

*لازم به ذکر است صدور واحدهای سرمایه‌گذاری که از طریق پرتال ثبت می‌شود به نرخ صدور روزِ کاری بعد از ارائه درخواست تایید و انجام می‌شود. مبالغ تتمه صدور، 2 روزِ کاری بعد از ارائه درخواست به حساب سرمایه‌گذار واریز می­‌شود.

زمان صدور: ثبت درخواست‌های صدور از طریق پرتال در روزهای غیر تعطیل شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 تا 13:00 امکان‌پذیر است.

 مراحل ابطال:

• مراجعه به پرتال شرکت تأمین سرمایه لوتوس پارسیان 
• وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور در صفحه ورود 
• ورود به صفحه "درخواست صدور و ابطال"، انتخاب صندوق نیکوکاری دانشگاه تهران و عملیات ابطال 
• تعیین تعداد واحد مورد نظر برای ابطال و ثبت سفارش 
• تأیید صحت اطلاعات موجود در رسید نهایی ابطال واحدهای سرمایه‌گذاری 
• واریز مبلغ ابطال به حساب سرمایه‌گذار حداکثر 3 روزِ کاری بعد از ارائه درخواست

*لازم به ذکر است مطابق با امیدنامه، مدیر صندوق مجاز به واریز مبلغ ابطال تا 7 روزِ کاری بعد از ارائه درخواست می‌باشد اما طبق روال کاری صندوق، حداکثر تا 3 روزِ کاری بعد از ثبت درخواست و با نرخِ روز کاری بعد از ارائه درخواست پرداخت می‌شود.

زمان ابطال: ثبت درخواست ابطال از طریق پرتال در روزهای غیر تعطیل شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:00 تا ۱6 امکان‌پذیر است.

* در صورتی که سرمایه‌گذار نیاز به دریافت گواهی سرمایه‌گذاری داشته باشد، می‌تواند دو روزِ کاری بعد از ثبت درخواست صدور/ابطال (ساعت ۱۵ به بعد) از طریق پرتال تامین سرمایه لوتوس پارسیان و در قسمت داشبورد (چاپ گواهی) نسبت به دریافت گواهی خود اقدام کند.

مزایای صندوق

• تجمیع سرمایه‌های خرد و کلان افراد نیکوکار و مدیریت یکپارچه آنها
• وجود جریان مستمر وجوه
• امکان حفظ اصل سرمایه نیکوکاران
• امکان تخصیص بخشی از سود کسب شده ناشی از فعالیت‌های صندوق به سرمایه‌گذاران

اشتراک با دوستان

اگر پرسشی دارید، تردید نکنید

با ما در ارتباط باشید

  • تلفن 8656 021
  • پست الکترونیک info@lotusib.ir